Powrót do korzeni w rustykalnej kolekcji Hacienda

Powrót do korzeni w rustykalnej kolekcji Hacienda

Stworzenie stylowej aranżacji zawsze jest wyzwaniem. Warto jednak zastanowić się nad różnymi opcjami i wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą, ponieważ poprzez urządzenie mieszkania możemy wyrazić siebie, swoje upodobania, zainteresowania i pragnienia, a aranżacja pomieszczeń staje się swoistą wizytówką naszego domu, a także nas samych. Jedną z konwencji urządzania mieszkań jest styl rustykalny. To pomysł, który przypadnie do gustu szczególnie osobom spokojnym, ceniącym sobie przytulne wnętrza, ciszę, spokój i prostotę. Styl ten jest idealny dla tęskniących za życiem na wsi (lub na wsi mieszkających), którzy do swojego domu chcą wpuścić naturę, swojskość, a także powiew przeszłych czasów.

Charakterystyczne cechy stylu rustykalnego w kolekcji Hacienda

Najważniejszą cechą stylu rustykalnego jest jego naturalność – meble wykonane są wyłącznie z drewna (poza okuciami i uchwytami – są one metalowe), co zapewnia współgranie ludzi i przyrody, a także szereg innych zalet, które związane są bezpośrednio z wykorzystanym materiałem – drewno jest wytrzymałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, długowieczne, a także wysoce estetyczne i uniwersalne. Co ciekawe, nawet przymioty drewna, które powszechnie uznawane są za wady (np. sęki) są mile widziane. Atutem mebli drewnianych jest ich masywność, która wpisuje się w styl rustykalny – meble są stabilne, ciężkie, sprawiają wrażenie, jakby stały w wyznaczonym im miejscu od zawsze.

W stylu rustykalnym brak rozmachu, wręcz przeciwnie – jest skromnie, minimalistycznie (ale w nieco odmiennym wariancie niż ma to miejsce np. w stylu nowoczesnym), a dzięki temu bardzo przytulnie – panujące we wnętrzu ciepło czuje się nawet patrząc na zdjęcia. Ta przytulność w dużej mierze jest zasługą stylizacji mebli na starsze niż są faktycznie – dzieje się to w czasie zabiegu zwanego strukturyzacją. W uproszczeniu polega on na usunięciu „miękkich” części drewna, a pozostawieniu „twardych” – stworzona zostaje dzięki temu niepowtarzalna, nierówna struktura, która przypomina powierzchnię mebli sprzed lat. Meble z kolekcji Hacienda doskonale wpisują się w ten „wymóg” – strukturyzacja przebiega ręcznie, bez użycia zautomatyzowanych maszyn, dlatego też każdy Klient może mieć pewność, że układ słojów i zagłębień na jego meblach jest jedyny i niepowtarzalny. W meblach stylu rustykalnego ważne są wspomniane wcześniej słoje, ich widoczność i i naturalny układ. Również w tym aspekcie kolekcja Hacienda staje na wysokości zadania – wykończenie mebli odbywa się przy użyciu wosków i olejowosków, których bazą są naturalne składniki (np. wosk pszczeli) – gwarantuje to odpowiednią ochronę mebli, a także podkreśla ich naturalne pochodzenie. Powszechnie wiadomo, że diabeł tkwi w szczegółach, podobnie ma się to w przypadku aranżacji mieszkania w rustykalnym stylu. Ważne, wręcz kluczowe, są dodatki (poduszki, stara ceramika, wiklinowe koszyki), których jednak nie powinno być przesadnie dużo. Detalem, który pełni również ważną funkcję użytkową są uchwyty – aby wpasować się w starodawne klimaty, w kolekcji Hacienda wykonane są one z ręcznie pordzewianego metalu, dzięki czemu nadają całości niesamowitego uroku.

Magia rustykalnego stylu

Każdy kto lubi zanurzyć się w przytulnym wnętrzu z kubkiem gorącej herbaty i powspominać stare czasy, każdy kto ma retro duszę i ceni sobie przeszłość na równi z przyszłością, z pewnością odnajdzie się w rustykalnym stylu. Meble z kolekcji Hacienda są jego integralną częścią, dlatego są pierwszym krokiem w stronę stworzenia niepowtarzalnej i bardzo przytulnej aranżacji wnętrza, która zapewni ucieczkę w stronę spokoju i wyciszenia z dala od nowoczesnego hałasu.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+
Strona: www.woodica.pl

Napisz komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (Niepubliczny)
   Strona: (Razem z http://)
* Komentarz:
Płacę przez PayU

Kup u producenta

Newsletter

* Rejestrując się w Newsletterze wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Made of Wood Group Surmiak Mateusz w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej. Podanie danych jest dobrowolne. Każdemu subskrybentowi newslettera przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, możliwości ich poprawiania oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania zgodnie z Polityką Prywatności.
Blogi / Fora
Blog i encyklopedia poświęcone technologii drewna - wikiwood.edu.pl Blog. Meble bukowe, dębowe, brzozowe - meblebukowe24.pl Blog. Woskowane meble sosnowe - woskowanemeble24.pl Blog, technologia drewna - sosnowemeble24.pl Blog. Meble drewniane, technologia drewna - mebledrewnianeproducent.pl Forum meble drewniane. Najpopularniejsze forum o meblach z litego drewna. - meblezdrewna24.eu
sklep@hacienda.pl