Nowe trendy w meblarstwie w 2017 roku

Nowe trendy w meblarstwie w 2017 roku

Nowy rok to dla wielu osób szansa na realizację postanowień i zmiany w swoim życiu. W branży meblarskiej każdego roku pojawiają się nowe trendy, które wypierają te aktualnie popularne. To naturalny porządek rzeczy – stare musi ustąpić miejsca nowemu. Czy jednocześnie lepszemu? Nie da się orzec, ponieważ to kwestia wysoce dyskusyjna – odpowiedź zależy od preferencji klientów, a jak wiadomo, ilu klientów, tyle gustów. 2017 rok nie będzie wyjątkiem w sferze mody – on również przyniesie nowe pomysły, nowe motywy i nowe możliwości. Z pewnością aranżacje i trendy meblarskie A.D. 2017 trafią w gusta osób zainteresowanych zmianą wystroju czy wymianą mebli. Przyjrzyjmy się temu, co będzie popularne w 2017 roku.

Powrót na łono natury

W nadchodzącym roku królować będą meble drewniane. Są one popularne od wielu sezonów – wszystko dzięki ich walorom wizualnym oraz dużej wytrzymałości i odporności, które przekładają się na długowieczność i użyteczność. W 2017 roku jeszcze mocniej wysuną się na pierwszy plan naszego mieszkania – to dlatego, że przyszły rok będzie rokiem natury i ekologii – nie tylko pod względem wykorzystywanych materiałów, ale także kolorów czy wzorów. Im więcej natury i naturalności wpuścimy do naszych czterech ścian, tym lepiej. Trzeba pamiętać, że nie ma tu miejsca na sztuczne upiększanie. Weźmy na warsztat drewniane meble – to, co zwykle uznawane jest za wady, w przyszłym roku będzie niepodważalną zaletą. Mile widziane są sęki, drobne pęknięcia, rysy oraz wszelkie niedoskonałości, a także to, co traktowane jest pozytywnie, np. naturalne usłojenie i oryginalne barwy drewna. Prócz drewna popularny będzie jego kuzyn – rattan. Trendem w 2017 będą plecionki rattanowe, z których wykonane będą lekkie meble: krzesła, stoły, a także ozdoby. Połączenia drewna i rattanu będą owocować modnymi kompozycjami. Z obiegu nie wyjdą niecodzienne połączenia, które były trendy w sezonie 2016, np. drewno + metal.

Kolory 2017

Barwy są bardzo istotne dla odbioru wnętrza. Przez ostatnie lata bardzo popularna i zarazem uniwersalna była biel. W najbliższym sezonie jesteśmy zmuszeni się z nią pożegnać. Pałeczkę przejmą kolory związane z naturą. Zdecydowanie najpopularniejsza będzie zieleń w różnych odsłonach. Odcień najbardziej trendy to butelkowy zielony. Kolory związane z ziemią i przyrodą, które również będą popularne to: wszelkie warianty brązu, beże, szarości, ale także o wiele cieplejsze kolory: barwa miedzi, złota. Kolory te uzupełnione będą motywami związanymi z roślinnością i zwierzętami. Całość powinna się świetnie dopełniać i doskonale prezentować.

Jaki styl będzie najmodniejszy?

W związku z trendami ukierunkowanymi na przyrodę i naturę, oczywistym wydaje się fakt, że w przyszłym roku pierwsze skrzypce będzie grać styl rustykalny. Zawiera wszystkie elementy, które rok 2017 uznaje za trendy. Poczynając od wykorzystania naturalnych materiałów: drewna, kamienia, ceramiki, przez kolory: paletę brązów i kolorów naturalnego drewna, aż po meble, które są masywne, postarzane i doskonale niedoskonałe (wspomniałem wyżej, że modne będzie właśnie to co pochodzi z przyrody i jest takie, jakim zostało stworzone – naturalne, niedoskonałe, ale piękne). Styl rustykalny przywodzi na myśl wnętrza spokojne, przytulne, takie, w których z przyjemnością się przebywa i odpoczywa. Takie właśnie będą wnętrza roku 2017 – z chęcią wrócimy do przeszłości, uciekniemy od wielkomiejskiego hałasu. Warto przyjrzeć się bliżej nadchodzącym wielkimi krokami trendom, ponieważ może właśnie tego potrzebujemy – zmiany, która wprowadzi do naszego życia spokój, opanowanie, wyciągnie na światło dzienne to, czego potrzebujemy. Te cechy też będą dominować w 2017 roku.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+
Strona: www.woodica.pl

Napisz komentarz

* Nazwa:
* E-mail: (Niepubliczny)
   Strona: (Razem z http://)
* Komentarz:
Płacę przez PayU

Kup u producenta

Newsletter

* Rejestrując się w Newsletterze wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Made of Wood Group Surmiak Mateusz w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej. Podanie danych jest dobrowolne. Każdemu subskrybentowi newslettera przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, możliwości ich poprawiania oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania zgodnie z Polityką Prywatności.
Blogi / Fora
Blog i encyklopedia poświęcone technologii drewna - wikiwood.edu.pl Blog. Meble bukowe, dębowe, brzozowe - meblebukowe24.pl Blog. Woskowane meble sosnowe - woskowanemeble24.pl Blog, technologia drewna - sosnowemeble24.pl Blog. Meble drewniane, technologia drewna - mebledrewnianeproducent.pl Forum meble drewniane. Najpopularniejsze forum o meblach z litego drewna. - meblezdrewna24.eu
sklep@hacienda.pl