Domowy warsztat. Jak samemu zrobić meble przecierane?

Dodano przez     Meblarstwo      0 Komentarze  obejrzeń (6131)
W życiu czasem każdy potrzebuje zmiany. Jednak nie każdy chce zmieniać coś w bardzo dużej skali. Jesteśmy raczej ekonomiczni, wolimy coś przerobić, tchnąć nowe życie w coś co już posiadamy. Za przykład weźmy meble drewniane. Służą nam przez długie lata, czasem pokolenia, chwalimy je za użyteczność, trwałość czy stylowość. Po jakimś czasie, nieco niewdzięcznie, stwierdzamy, że meble – mimo że korzystaliśmy z nich przez tyle czasu, mimo że nie są w kiepskim stanie – trzeba zmienić, bo zmieniamy styl aranżacji wnętrza lub znajdujemy jakiś inny powód. Odzywa się w nas wtedy jednak cicha struna wewnętrznego głosu, który mówi, że może jednak da się jeszcze coś z nimi zrobić, podarować im drugie życie, sprawić by wilk był syty i owca cała. Jednym ze sposobów jest przerobienie naszych mebli na meble przecierane, np. białe z przebijającymi się spod warstw białej farby brązowymi detalami.

Nowe trendy w meblarstwie w 2017 roku

Dodano przez     Meblarstwo      0 Komentarze  obejrzeń (3091)
Nowy rok to dla wielu osób szansa na realizację postanowień i zmiany w swoim życiu. W branży meblarskiej każdego roku pojawiają się nowe trendy, które wypierają te aktualnie popularne. To naturalny porządek rzeczy – stare musi ustąpić miejsca nowemu. Czy jednocześnie lepszemu? Nie da się orzec, ponieważ to kwestia wysoce dyskusyjna – odpowiedź zależy od preferencji klientów, a jak wiadomo, ilu klientów, tyle gustów. 2017 rok nie będzie wyjątkiem w sferze mody – on również przyniesie nowe pomysły, nowe motywy i nowe możliwości. Z pewnością aranżacje i trendy meblarskie A.D. 2017 trafią w gusta osób zainteresowanych zmianą wystroju czy wymianą mebli. Przyjrzyjmy się temu, co będzie popularne w 2017 roku.

Salon w stylu rustykalnym – na co zwrócić uwagę?

Dodano przez     Meble      0 Komentarze  obejrzeń (3768)
Salon zdecydowanie jest jednym z najważniejszych punktów mieszkań, które go posiadają. Jeśli tylko możemy sobie pozwolić na jego obecność, jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Salon, zwany też pokojem dziennym, pełni szereg zadań – jest centralnym punktem mieszkania, skupia całe życie rodzinne, zachęca do wspólnego spędzania wolnego czasu, czasami służy za jadalnię czy strefę rozrywki. W związku z powyższym, salonowi stawiane są bardzo wysokie wymagania – ma być przytulny, przestronny, komfortowy, powinien cieszyć oko oraz zapewniać miejsce do wypoczynku. Każdy poprawnie urządzony salon powinien spełniać te wszystkie wymagania. Skupimy się jednak na salonie w stylu rustykalnym – prawdziwej oazie spokoju i miejscu, w którym można zatopić się w rozmowie z gośćmi czy rodziną.

Sęki w drewnie – wada czy zaleta mebli?

Dodano przez     Technologia drewna      0 Komentarze  obejrzeń (13429)
Drewno, tak jak każdy surowiec, ma swoje wady i zalety. Myśląc o wadach drewna, od razu na myśl nasuwają się sęki. Występują one nawet w podziale wad drewna tuż obok: pęknięć, wad kształtu i budowy, zgnilizny, uszkodzeń mechanicznych oraz zabarwień. Jednak trzeba się głębiej zastanowić, czy w niektórych przypadkach nie można zakwalifikować sęków jako zalet drewna? Ktoś może zapytać: wady jako zalety? Absurd! Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej hipotezie i sprawdźmy, czy faktycznie sęki mogą być również zaletą drewna, czy bezwzględnie są jedynie wadami.

Jak prawidłowo czyścić i pielęgnować meble drewniane?

Dodano przez     Technologia drewna      0 Komentarze  obejrzeń (2140)
Meble drewniane potrafią cieszyć oko. Zgodzi się z tym chyba każdy, kto jest ich posiadaczem. Nie dość, że świetnie się prezentują, to jeszcze są bardzo praktyczne i wytrzymałe. Niestety nawet one są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników, które potrafią osłabić drewno i spowodować jego uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio dbać i pielęgnować nasze meble drewniane. To leży w naszym interesie, ponieważ im bardziej zadbamy o meble, tym dłużej będą nam służyć. Meble drewniane mogą być wykończone na kilka sposobów. Warto dowiedzieć się w jaki sposób dbać o konkretne powierzchnie, by nie dołożyć swojej cegiełki do piekła, które ponoć wybrukowane jest dobrymi chęciami. Sama chęć dbania o meble nie wystarczy, trzeba wiedzieć jak to robić, by meblom nie zaszkodzić. Zapraszam do lektury!

Powrót do korzeni w rustykalnej kolekcji Hacienda

Dodano przez     Meble      0 Komentarze  obejrzeń (2548)
Stworzenie stylowej aranżacji zawsze jest wyzwaniem. Warto jednak zastanowić się nad różnymi opcjami i wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą, ponieważ poprzez urządzenie mieszkania możemy wyrazić siebie, swoje upodobania, zainteresowania i pragnienia, a aranżacja pomieszczeń staje się swoistą wizytówką naszego domu, a także nas samych. Jedną z konwencji urządzania mieszkań jest styl rustykalny. To pomysł, który przypadnie do gustu szczególnie osobom spokojnym, ceniącym sobie przytulne wnętrza, ciszę, spokój i prostotę. Styl ten jest idealny dla tęskniących za życiem na wsi (lub na wsi mieszkających), którzy do swojego domu chcą wpuścić naturę, swojskość, a także powiew przeszłych czasów.

Techniki komputerowe w inżynierii materiałów drzewnych

Dodano przez     Technologia drewna      0 Komentarze  obejrzeń (3239)
Od kilkunastu lat komputery stają się nieodłącznym elementem świata. Proces ten postępuje tak szybko, że nawet nie zauważamy, że technologia wkrada się w każdą dziedzinę naszego życia. Oczywiście ma to swoje zalety, ponieważ korzystnie wpływa na np. szybkość przekazywania informacji, pozwala na działania precyzyjne, zautomatyzowane, ułatwia wykonywanie obliczeń, a także daje możliwość komunikacji oraz zapewnia rozrywkę. Technologie komputerowe nie omijają również stolarstwa i meblarstwa – aktualnie są nieodłącznymi towarzyszami wykonywanych prac. Wykorzystanie komputerów i nowoczesnych technologii pozwala na rozwój meblarstwa oraz wykonywanie coraz lepszych mebli, a także przyśpieszanie i udoskonalanie tego procesu. Przyjrzyjmy się kilku miejscom i etapom prac nad meblami, w których możemy zauważyć wpływ komputerów lub technologii komputerowej.

Bezpieczeństwo zakupów przez Internet

Dodano przez     Meble      0 Komentarze  obejrzeń (2455)
Popularność zakupów przez Internet rośnie z roku na rok, może nawet z miesiąca na miesiąc. Coraz więcej osób decyduje się na nabywanie różnorakich produktów przy pomocy tego medium. Wirtualne zakupy charakteryzują się szeregiem zalet, które przemawiają za ich słusznością. Przede wszystkim chodzi o atrakcyjne ceny i szeroki wybór produktów, a także możliwość bezproblemowego porównania cen. Jeśli dodamy do tego opcję dokonywania zakupów w każdej wolnej chwili, gdziekolwiek jesteśmy (bylebyśmy posiadali dostęp do Internetu), możliwość wybrania się na e-zakupy bez wychodzenia z domu – powstaje praktycznie idealny sposób na kupowanie potrzebnych przedmiotów czy zamawianie usług, ponieważ jest to niezwykle mobilne i wygodne. Wiele słyszy się o internetowych oszustach, którzy wysyłają cegłę zamiast telefonu, wyłudzaczach, którzy po otrzymaniu zapłaty nie wysyłają nawet tej cegły, a także o hakerach, którzy tylko czyhają na nasze pojawienie się w Internecie, a tym samym możliwość przejęcia naszych pieniędzy. To właśnie kwestia bezpieczeństwa jest największą barierą, której wiele osób przekroczyć nie chce – kieruje nimi wyłącznie strach, a żeby pokonać źródło strachu, trzeba je poznać i zrozumieć, że może nie taki diabeł straszny jak go malują. Trzeba tylko wiedzieć jak zabezpieczyć się przed tymi zagrożeniami oraz w jaki sposób dokonywać bezpiecznych zakupów.
Showing 1 to 8 of 9 (1 Pages)
Płacę przez PayU

Kup u producenta

Newsletter

* Rejestrując się w Newsletterze wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez Made of Wood Group Surmiak Mateusz w celach marketingowych oraz na otrzymywanie informacji handlowych środkami komunikacji elektronicznej. Podanie danych jest dobrowolne. Każdemu subskrybentowi newslettera przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych, możliwości ich poprawiania oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania zgodnie z Polityką Prywatności.
Blogi / Fora
Blog i encyklopedia poświęcone technologii drewna - wikiwood.edu.pl Blog. Meble bukowe, dębowe, brzozowe - meblebukowe24.pl Blog. Woskowane meble sosnowe - woskowanemeble24.pl Blog, technologia drewna - sosnowemeble24.pl Blog. Meble drewniane, technologia drewna - mebledrewnianeproducent.pl Forum meble drewniane. Najpopularniejsze forum o meblach z litego drewna. - meblezdrewna24.eu
sklep@hacienda.pl