Nowe trendy w meblarstwie w 2017 roku

Dodano przez     Meblarstwo      0 Komentarze  obejrzeń (281)
Nowy rok to dla wielu osób szansa na realizację postanowień i zmiany w swoim życiu. W branży meblarskiej każdego roku pojawiają się nowe trendy, które wypierają te aktualnie popularne. To naturalny porządek rzeczy – stare musi ustąpić miejsca nowemu. Czy jednocześnie lepszemu? Nie da się orzec, ponieważ to kwestia wysoce dyskusyjna – odpowiedź zależy od preferencji klientów, a jak wiadomo, ilu klientów, tyle gustów. 2017 rok nie będzie wyjątkiem w sferze mody – on również przyniesie nowe pomysły, nowe motywy i nowe możliwości. Z pewnością aranżacje i trendy meblarskie A.D. 2017 trafią w gusta osób zainteresowanych zmianą wystroju czy wymianą mebli. Przyjrzyjmy się temu, co będzie popularne w 2017 roku.

Salon w stylu rustykalnym – na co zwrócić uwagę?

Dodano przez     Meble      0 Komentarze  obejrzeń (754)
Salon zdecydowanie jest jednym z najważniejszych punktów mieszkań, które go posiadają. Jeśli tylko możemy sobie pozwolić na jego obecność, jesteśmy prawdziwymi szczęściarzami. Salon, zwany też pokojem dziennym, pełni szereg zadań – jest centralnym punktem mieszkania, skupia całe życie rodzinne, zachęca do wspólnego spędzania wolnego czasu, czasami służy za jadalnię czy strefę rozrywki. W związku z powyższym, salonowi stawiane są bardzo wysokie wymagania – ma być przytulny, przestronny, komfortowy, powinien cieszyć oko oraz zapewniać miejsce do wypoczynku. Każdy poprawnie urządzony salon powinien spełniać te wszystkie wymagania. Skupimy się jednak na salonie w stylu rustykalnym – prawdziwej oazie spokoju i miejscu, w którym można zatopić się w rozmowie z gośćmi czy rodziną.

Sęki w drewnie – wada czy zaleta mebli?

Dodano przez     Technologia drewna      0 Komentarze  obejrzeń (1412)
Drewno, tak jak każdy surowiec, ma swoje wady i zalety. Myśląc o wadach drewna, od razu na myśl nasuwają się sęki. Występują one nawet w podziale wad drewna tuż obok: pęknięć, wad kształtu i budowy, zgnilizny, uszkodzeń mechanicznych oraz zabarwień. Jednak trzeba się głębiej zastanowić, czy w niektórych przypadkach nie można zakwalifikować sęków jako zalet drewna? Ktoś może zapytać: wady jako zalety? Absurd! Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej hipotezie i sprawdźmy, czy faktycznie sęki mogą być również zaletą drewna, czy bezwzględnie są jedynie wadami.

Jak prawidłowo czyścić i pielęgnować meble drewniane?

Dodano przez     Technologia drewna      0 Komentarze  obejrzeń (360)
Meble drewniane potrafią cieszyć oko. Zgodzi się z tym chyba każdy, kto jest ich posiadaczem. Nie dość, że świetnie się prezentują, to jeszcze są bardzo praktyczne i wytrzymałe. Niestety nawet one są narażone na działanie wielu szkodliwych czynników, które potrafią osłabić drewno i spowodować jego uszkodzenia. Dlatego tak ważne jest, by odpowiednio dbać i pielęgnować nasze meble drewniane. To leży w naszym interesie, ponieważ im bardziej zadbamy o meble, tym dłużej będą nam służyć. Meble drewniane mogą być wykończone na kilka sposobów. Warto dowiedzieć się w jaki sposób dbać o konkretne powierzchnie, by nie dołożyć swojej cegiełki do piekła, które ponoć wybrukowane jest dobrymi chęciami. Sama chęć dbania o meble nie wystarczy, trzeba wiedzieć jak to robić, by meblom nie zaszkodzić. Zapraszam do lektury!

Powrót do korzeni w rustykalnej kolekcji Hacienda

Dodano przez     Meble      0 Komentarze  obejrzeń (705)
Stworzenie stylowej aranżacji zawsze jest wyzwaniem. Warto jednak zastanowić się nad różnymi opcjami i wybrać tę najbardziej nam odpowiadającą, ponieważ poprzez urządzenie mieszkania możemy wyrazić siebie, swoje upodobania, zainteresowania i pragnienia, a aranżacja pomieszczeń staje się swoistą wizytówką naszego domu, a także nas samych. Jedną z konwencji urządzania mieszkań jest styl rustykalny. To pomysł, który przypadnie do gustu szczególnie osobom spokojnym, ceniącym sobie przytulne wnętrza, ciszę, spokój i prostotę. Styl ten jest idealny dla tęskniących za życiem na wsi (lub na wsi mieszkających), którzy do swojego domu chcą wpuścić naturę, swojskość, a także powiew przeszłych czasów.

Techniki komputerowe w inżynierii materiałów drzewnych

Dodano przez     Technologia drewna      0 Komentarze  obejrzeń (675)
Od kilkunastu lat komputery stają się nieodłącznym elementem świata. Proces ten postępuje tak szybko, że nawet nie zauważamy, że technologia wkrada się w każdą dziedzinę naszego życia. Oczywiście ma to swoje zalety, ponieważ korzystnie wpływa na np. szybkość przekazywania informacji, pozwala na działania precyzyjne, zautomatyzowane, ułatwia wykonywanie obliczeń, a także daje możliwość komunikacji oraz zapewnia rozrywkę. Technologie komputerowe nie omijają również stolarstwa i meblarstwa – aktualnie są nieodłącznymi towarzyszami wykonywanych prac. Wykorzystanie komputerów i nowoczesnych technologii pozwala na rozwój meblarstwa oraz wykonywanie coraz lepszych mebli, a także przyśpieszanie i udoskonalanie tego procesu. Przyjrzyjmy się kilku miejscom i etapom prac nad meblami, w których możemy zauważyć wpływ komputerów lub technologii komputerowej.

Bezpieczeństwo zakupów przez Internet

Dodano przez     Meble      0 Komentarze  obejrzeń (786)
Popularność zakupów przez Internet rośnie z roku na rok, może nawet z miesiąca na miesiąc. Coraz więcej osób decyduje się na nabywanie różnorakich produktów przy pomocy tego medium. Wirtualne zakupy charakteryzują się szeregiem zalet, które przemawiają za ich słusznością. Przede wszystkim chodzi o atrakcyjne ceny i szeroki wybór produktów, a także możliwość bezproblemowego porównania cen. Jeśli dodamy do tego opcję dokonywania zakupów w każdej wolnej chwili, gdziekolwiek jesteśmy (bylebyśmy posiadali dostęp do Internetu), możliwość wybrania się na e-zakupy bez wychodzenia z domu – powstaje praktycznie idealny sposób na kupowanie potrzebnych przedmiotów czy zamawianie usług, ponieważ jest to niezwykle mobilne i wygodne. Wiele słyszy się o internetowych oszustach, którzy wysyłają cegłę zamiast telefonu, wyłudzaczach, którzy po otrzymaniu zapłaty nie wysyłają nawet tej cegły, a także o hakerach, którzy tylko czyhają na nasze pojawienie się w Internecie, a tym samym możliwość przejęcia naszych pieniędzy. To właśnie kwestia bezpieczeństwa jest największą barierą, której wiele osób przekroczyć nie chce – kieruje nimi wyłącznie strach, a żeby pokonać źródło strachu, trzeba je poznać i zrozumieć, że może nie taki diabeł straszny jak go malują. Trzeba tylko wiedzieć jak zabezpieczyć się przed tymi zagrożeniami oraz w jaki sposób dokonywać bezpiecznych zakupów.

Technologie przerobu drewna

Dodano przez     Technologia drewna      0 Komentarze  obejrzeń (767)
Drewno wykorzystywane jest przez ludzi od momentu, w którym zaczęli oni dostrzegać jego możliwości użytkowe. Drzewa spotykamy najczęściej w lasach, parkach, terenach zielonych, ale z drewnem jest nieco inaczej – surowiec ten lub jego pochodne otaczają nas na co dzień i to ze wszystkich stron, mimo że zwykle się nad tym nie zastanawiamy. Korzystamy z mebli drewnianych, zapisujemy coś na papierze, a w kominku przyjemnie pyka palące się drewno kominkowe. To tylko nieliczne przykłady. Jednak niezależnie od tego z czym mamy do czynienia, drzewo musi zostać ścięte, a drewno przetworzone. Spójrzmy na różne technologie przerobu drewna i zapoznajmy się z wynikami ich działań.
Płacę przez PayU

Kup u producenta

Newsletter

Blogi / Fora
Blog i encyklopedia poświęcone technologii drewna - wikiwood.edu.pl Blog. Meble bukowe, dębowe, brzozowe - meblebukowe24.pl Blog. Woskowane meble sosnowe - woskowanemeble24.pl Blog, technologia drewna - sosnowemeble24.pl Blog. Meble drewniane, technologia drewna - mebledrewnianeproducent.pl Forum meble drewniane. Najpopularniejsze forum o meblach z litego drewna. - meblezdrewna24.eu
sklep@hacienda.pl